top of page

Razidlá pre razenie do kože

IMG_3075_edited.jpg
Na mieru vyrobené mosadzné razidlo pre razenie do kože

Prečo si nechať vyrobiť razidlo u nás?

       V prvom rade nemáme radi reklamácie a spravíme všetko pre to, aby sme sa im vyhli. Všetci vyrábame razidlá v podstate rovnako a z rovnakého materiálu. Rokmi sme vyriešili celú problematiku výroby razidiel a prišli sme na to, že životnosť a predovšetkým správna funkčnosť raznice sa neovplyvňuje priamo v stroji niekde na dielni.

        To skutočne dôležité sa odohráva u nášho grafika. On "rozoberie vaše logo na súčiastky", overí každý detail a z toho určí, či je logo v podstate vhodné na použitie ako razidlo na razenie do kože.

        Ak sa ukáže, že niektoré drobné detaily nebudú fungovať správne, jemne ich upraví, pri textoch zasa zabezpečí,  aby vám po otlačení razidla do kože vznikol pekne čitateľný text.

         A nebojte, nikdy sa nevykonávajú úpravy, ktoré menia výzor loga a aj tie najmenšie úpravy zasielame späť na schválenie.  

 

             

Ako sa používa naše mosadzné razidlo?

V prvom rade potrebujeme špecifikovať kvôli výrobe, či používate pre razenie razidlami lis, alebo potrebujete k razidlu nerezovú rukoväť po ktorej môžete búšiť kladivom, čo Vám bude sila stačiť. 

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá metóda je pre vás vhodnejšia, radi vám poradíme v rámci konzultácie. V každom prípade je lis pre mosadzné razidlo podstatne šetrnejší, zároveň vďaka jednoduchej kontrole tlaku budú aj odtlačky v koži vylisované krajšie.

Veľmi dôležité je zvážiť aký vzor budem najčastejšie používať. V prípade, že najčastejšie používate razidlá s drobnými textami, poprípade malé raznice s priemerom okolo 20x20mm a plocha, ktorú musia otlačiť do kože je malá, určite vám dobre postačí aj nerezová rukoväť a kladivo. 

Pokiaľ používate častejšie väčšie razidlá, ktoré musia embosovať do kože veľkú plochu a nie len tenké kontúry, určite odporúčame zvážiť použitie lisu. V takomto prípade dokážete do kože veľmi jednoducho otlačiť razidlo do potrebnej hĺbky pričom neriskujete, že sa vám opakovanými údermi kladivom posunie a tým znehodnotí vzor. Uchytenie do lisu sasmozrejme pripravíme na mieru podľa požiadaviek tak, aby ste vedeli vaše razidlo v lise uchytiť rýchlo a jednoducho. 

Razidlo z mosadze pre razenie vzorov do kože
Raznica pre razenie do kože a iných materiálov

Ako dlho budem na svoju raznicu čakať?

Ak do polnoci objednáš na ďalší deň to zrejme nebudeš mať. Ale celá výroba razidla prebehne štandardne do dvoch dní. V prípade, že sa bude na razidle vyrábať atypické uchytenie pre lis, ktoré nám zaberie viac času, dobu výroby upresníme hneď na začiatku. A samozrejme, potrebuje nejaký ten deň-dva aj dopravca. Nakoľko ide o zákazkovú výrobu, myslíme si, že takáto rýchlosť dodania je super. A ak nepatríte k tým, ktorý návod na použitie rituálne upália, pretože ho určite nepotrebujú, radi Vám vysvetlíme aj cez telefón všetky tipy a triky na to, ako to zvládnuť na prvý krát.   

bottom of page